Upravit stránku

Chcete vědět, zda dům opravdu zateplení potřebujete? Napište nám. Náš technik Vám provede zdarma termovizní měření a současně provede technickou prohlídku domu. Tato zpráva může mít vliv na vaše další rozhodnutí. Vám může pomoci se dále rozhodovat.

Riziková místa na fasádě

 

Tepelný most je místo v konstrukci, kde je tepelná izolace oslabená a teplo se přes ni může velmi lehce. I když se jedná o velmi malá místa, dokážou znepříjemnit život a udělat byt neobyvatelným. K viditelným, a člověku nebezpečným problémům patří studený povrch konstrukce uvnitř místností, na němž pak může kondenzovat vodní pára a následně se tvořit plísně. To se stává, pokud je vzduch v místnostech vlhký. Obvykle tyto problémy nastávají po výměně oken, která proběhne bez zateplení a nebo tam, kde se některá část stavby nezateplí.

K velmi problematickým tepelným mostům pak patří ty, kde dochází ke kondenzaci vodní páry uvnitř konstrukce. Zkondenzovaná voda může natropit velkou neplechu zejména tam, kde se jedná o dřevěnou konstrukci (dřevěné stropní trámy, vestavba do podkroví apod., známe např. případy propadnutých stropů), a nebo tam, kde může docházet k reznutí ocelové výztuže, což je případ zejména panelových domů. U nich se vodní pára dostává z interiéru do spár mezi panely, kde kondenzuje na nosné výztuži a pomalu ji nahlodává. Protože je zde ocelová výztuž o průměru 20 mm, její přereznutí trvá několik desítek let. Potom nastávají opravdové nepříjemnosti. 

Zvažujete opravu fasády, a nevíte, zda částečně, komplexně anebo vůbec? Zkuste termovizní měření. Termovize přesně ukáže, kde jsou problematické části fasády.

Termovizi je stále možné objednat ještě pro letošní zimu. Měření provádíme zdarma.