Upravit stránku
14. 10. 2019Protivánková Marie

Mít lodžii nebo balkon je velký bonus pro nás, kteří žijeme v bytech. Pokud ho máte a zvažujete rekonstrukci, určitě uvažujete, jak by měl vypadat a jak ho budete využívat. 

Design určuje zábradlí

Důležitým estetický prvkem lodžií je určitě zábradlí. Běžně se používají různé výplně jako connex (zřejmě nejvíce používané u panelových domů), tyčové, či kompaktní desky. U novostaveb se zase velmi často se používají bezrámové  skleněné systémy. Které dodávají stavbám čistý a moderní design.

Výběr konzultujte s architektem 

Pokud se budeme bavit o rekonstrukcích lodžií či balkonů, je dobré rekonstrukci zkonzultovat s projektantem případně architektem.  Jak se říká, když dva dělají totéž neznamená to vždy totéž. V praxi se stává, že zábradlí typicky používáno na paneláky třeba connex, se ne zcela hodí na činžový bytový dům z 50. let, kde původně bylo umístěno tyčové zábradlí. Zde se určitě přimlouváme za to, aby došlo k repasi či výměně za podobný typ zábradlí.  Nevhodnou úpravou fasády  se značně sníží architektonická hodnota domu viz. rozdíl fotky. Stejný dům – ale různá provedení.

A zde pár tipů, jak by mohlo zábradlí vypadat. Zvažte účel vašeho balkonu či lodžie. Budete zde mít příjemné posezení či je zde potřeba uložit věci, které nemáte kam dát? Zkrátka inspirujte se!

Tip 1: Connex sklo

Tip 2: Tyčové zábradlí

Tip 3: Plné zábradlí z kompaktních desek

Tip 4: Bezrámové skleněné systémy

Pokud Vás cokoliv zaujalo, napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti