Upravit stránku
28. 05. 2019Protivánková Marie

Zorientujte se, co je potřeba. Zjistěte jaké otázky si položit.  Přesto, že to vypadá jednoduše, většina bytových domů začíná hledáním dodavatele.  Ale to je zpravidla až ten poslední krok. Co musíte vědět, než začnete hledat dodavatele.?

 

Než začnete hledat, kdo vám dům zateplí, musíte znát odpověď na 5 zásadních otázek.

 

  • Jaký rozsah plánujeme v zateplení?
  • Kolik to bude stát?
  • Máme na to dostatečný fond oprav?
  • Jak to zaplatíme?
  • Dosáhneme na dotaci?

 

Kde tyto informace zjistím?

Pokud se obrátíte přímo na realizační firmu, určitě vám spočítá cenu, ale ve většině případů nevíte, zda je tato cena reálná. Zbylé dotazy zůstanou většinou nezodpovězeny.

Abyste se hned na začátku vyvarovali zbytečných přešlapů, a měli veškeré informace o tom, zda na rekonstrukci máte, případně zda je potřeba navýšit fond oprav a o kolik. Jaká bude výše dotace, případně jestli se vůbec vyplatí pro plánovaný rozsah.  Kontaktujte projekční kancelář, která se zabývá přípravou zateplení bytových domů

Ta bude schopna Vám připravit odhad ceny, zkonzultuje s vámi rozsah rekonstrukce, a současně se bude zabývat také financemi.

Často se stává, že klient z řad SVJ by chtěl, ale fond oprav je nedostatečný. Navýšení je možné minimální. I tyto situace jsou řešitelné. Projekce jen musí více pracovat s rozsahem. Projektant vezme v úvahu cenu a snaží se v daném cenovém rozsahu rekonstrukci naprojektovat.

Nejnižší cena nemusí být vždy výhra

Jak tedy vybrat projektanta? Předně je třeba si uvědomit, že projekce činí zcela malý zlomek z několika milionové investice, která zateplení domu obnáší. Uvědomme si, že cena inženýringu tj. přípravy zateplení, přičemž samotný projekt je pouze jedna z položek, s tím související se pohybuje okolo 200 tisíc. Proto zde šetřit význam určitě nemá.  Důležité je, aby Vám projektant dokázal nejen technicky poradit, ale připravil vás a provedl celou přípravou až po realizaci. Kreslení od stolu zvládne každý.  Ale jak zkušenosti ukazují, situace v domech stále častěji vyžaduje četnější návštěvy projektanta v domě, včetně účasti se na schůzích. Standardně se jedná o několika měsícovou spíše roční přípravu.


Profesionální poradenství a servis

Konzultace by se neměli podcenit. Odborné konzultace jsou zdarma a seriózní projekční kancelář, by Vám měla zodpovědět na všechny dotazy, tak abyste byli připraveni zodpovědět na členských schůzích dotazy svých vlastníků. Případně bude schopna se schůze zúčastnit a pomoci tyto dotazy zodpovědět a vysvětlit, co by případná rekonstrukce pro vlastníky znamenala.

Pokud jste zrovna v situaci, kdy o zateplení uvažujete, ale chybí vám tyto informace, v sekci kontakty najdete telefony a maily na naši kancelář. Rádi se s Vámi sejdeme a probereme možnosti rekonstrukce vašeho domu.

napište nám, zeptejte se nás

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti