Upravit stránku
29. 08. 2020Kudlič Jiří

Rekonstrukce bytového domu Šumberova se blíží do finále

Ještě chybí pískovcový obklad kolem vstupních dveří, trochu zahradních úprav a je hotovo. Zde můžeme říct, že máme rádi práci, kterou děláme. A těší nás, když jsme s klientem na jedné vlně. Tento osvícený výbor, který chtěl střídmou barevnost (vybral si nás na základě reference Bělocerkevská) a byl jednohlasně pro zachování původního vzhledu domu, zejména  pokud šlo o zábradlí a francouzské  balkony. Nutno říci, že v sousedství jsou stejné typové domy, a přestože řemeslně dobře provedené – zásadní rozdíl mají a to právě v detailu. Zde porovnání provedení balkonů u činžovního domu, ne vždy se hodí "panelákové zábradlí" na činžák z 60. let.

Aby nebyla fasáda příliš uniformní, použili jsem zde fasádní drážkování nad vstupy, které osvěžilo světlý odstín fasády a dalo mu moderní designový prvek. Chtěli jsme ukázat, že není potřeba používat syté barvy, ale že existují povrchy, které dokáží fasádu rozčlenit či zajímavě doladit a není potřeba se jich bát, ba právě naopak.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti