Upravit stránku

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY – PENB

Průkaz energetické náročnosti budovy hodnotí budovu z hlediska všech energií, které do budovy vstupují. Součástí hodnocení jsou energie na vytápění, chlazení, ohřev teplé vody, větrání, osvětlení.

Obvykle je součástí průkazu i příloha tepelně – technického hodnocení jednotlivých konstrukcí.

Splněním požadavků na spotřeby jmenovaných energií bude dokládáno k prokázání dodržení obecných technických požadavků na výstavbu ve smyslu vyhlášky č.137/1998 Sb., o obecných technických požadavcích na výstavbu.Na rozdíl od energetického průkazu budovy mohou průkaz energetické náročnosti budovy vypracovávat pouze zákonem definované osoby. Jsou jimi energetičtí auditoři ve smyslu zákona 406/2000 Sb. zapsáni v seznamu u MPO a nebo autorizované osoby v oborech pozemní stavby, technologická zařízení staveb a technika prostředí staveb (ve smyslu zákona 360/1992 Sb.). Oprávněné osoby však musí být nejprve přezkoušeny z podrobností vypracování průkazu energetické náročnosti u MPO.

Průkaz energetické náročnosti budovy je součástí dokumentace při:

  • výstavbě nových budov
  • při větších změnách dokončených budov
  • při prodeji nebo nájmu budov nebo jejich částí
  • obecně pro užívané bytové domy:

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti